Przejdź do treści

OPS Włochy

  • Zwiększ rozmiar tekstu
  • Normalny rozmiar tekstu
  • Zmniejsz rozmiar tekstu

Obrazek przedstawia zdjęcie rodziny oraz numer telefonu i adres ośrodka

Ochotnicy Warszawscy chcą się rozwijać!

Zdjęcie osob na trawie

Dzięki Programowi "Pomagam-Zyskuję" warszawscy wolontariusze mogli bezpłatnie skorzystać ze szkoleń w bardzo różnorodnych tematach - od kursu kierownika wypoczynku, poprzez warsztaty antydyskryminacyjne aż po wystąpienia publiczne. Okazało się, że Ochotnicy Warszawscy chcą podnosić swoje kompetencje.

Czego uczyli się wolontariusze?

Na warsztatach nauczyłam się bardziej świadomego podejścia do komunikacji, nie tylko w pracy ale i życiu codziennym. Mam większą świadomość tego, jak dotychczas podchodziłam do tych spraw - tak swoje wrażenia po szkoleniu z komunikacji interpersonalnej opisała jedna z uczestniczek.

Więcej…

Wsparcie osób z zaburzeniami psychicznymi

Plakat osób  zaburzeniami psychicznymiZmiana sposobu postrzegania osób dotkniętych kryzysem psychicznym na Mazowszu


Link do materiału: https://youtu.be/8fis_fUMtwk

Plakat do pobrania - (PDF 294KB)

Informator do pobrania - (PDF 2.4MB)

Dzień Wolontariusza - warsztaty kulinarne dla dorosłych w Villi Intrata

Zastawiony stółW związku ze zbliżającym się Międzynarodowym Dniem Wolontariusza Ośrodek Pomocy Społecznej postanowił uhonorować swoich Wolontariuszy, którzy potrafią czerpać satysfakcję z bezinteresownego niesienia pomocy innym ludziom.

W dniu 22 listopada 2017 r. odbyło się wydarzenie, podczas którego nasi Wolontariusze mogli mile spędzić wspólnie czas jak również skosztować pysznych potraw kuchni staropolskiej. Można było też czegoś się dowiedzieć i nauczyć, gdyż mieszcząca się w Wilanowie restauracja Villa Intrata organizuje warsztaty kulinarne dla dorosłych, a to właśnie tam Ośrodek postanowił zaoferować atrakcję swoim Wolontariuszom.

Jeden z naszych Wolontariuszy tak opisał to wydarzenie:

 

Więcej…

Wieczór Wigilijny dla Rodzin

zdjęcie z Wieczór wigilijny

W piątek, 15 grudnia 2017 r. Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy dzięki uprzejmości i zaangażowaniu Instytutu Lotnictwa Al. Krakowska 110/114 już po raz kolejny zorganizował Wieczór Wigilijny dla Rodzin.
Uroczystość miała charakter rodzinnej kolacji wigilijnej, którą poprowadziła Pani Iwona Adamiak - Dyrektor Ośrodka. W spotkaniu uczestniczył również Pan Andrzej Krupiński. Świąteczną oprawę zainicjował ksiądz Roberto Rinaldo, który wprowadził gości w uroczystą atmosferę.
Na spotkanie bardzo licznie przybyły rodziny z dziećmi zamieszkujące Dzielnicę Włochy.

Więcej…

Pomoc dla mieszkańców "Zielone wsparcie"

logo syrenki zieloneOd grudnia 2017 roku można składać wnioski o dofinansowanie zwiększonych kosztów ogrzewania w ramach Pilotażowego programu osłonowego "Zielone wsparcie".

Pomoc w formie zasiłku celowego z przeznaczeniem na dofinansowanie zwiększonych kosztów ogrzewania budynków/lokali mieszkalnych udzielana będzie osobom, które:

1) faktycznie zamieszkują w budynku/lokalu mieszkalnym na terenie m.st. Warszawa, w którym nastąpiła trwała zmiana systemu ogrzewania na podstawie jednego z poniższych warunków:
a) są właścicielem budynku/lokalu mieszkalnego,
b) są użytkownikiem budynku/lokalu mieszkalnego na podstawie umowy z właścicielem, a także bezpośrednio ponoszą koszty ogrzewania budynku/lokalu mieszkalnego,
c) są najemcą budynku/lokalu mieszkalnego;

Więcej…

Nasi Wolontariusze w Muzeum Narodowym

Dnia 21 października 2017 r. Wolontariusze, którzy na co dzień współpracują z Ośrodkiem Pomocy Społecznej mieli okazję zwiedzić wystawę w Muzeum Narodowym - "Arcydzieła Muzeum Narodowego w Warszawie". W towarzystwie edukatora oraz Wolontariuszy z Muzeum Narodowego mogli podziwiać najbogatszą i najbardziej różnorodną kolekcję sztuki w Polsce w zupełnie nowej aranżacji należącą do zbiorów Muzeum Narodowego w Warszawie. W trakcie zwiedzania wystawy, w której skład wchodzą takie słynne dzieła jak: Piękna Madonna z Wrocławia, monumentalny ołtarz z Pruszcza Gdańskiego, Madonna z Dzieciątkiem, świętym Janem Chrzcicielem i aniołem-Sandro Botticellego a także wielkie dzieło Jana Matejki Bitwa pod Grunwaldem można było dowiedzieć się wielu cennych i ciekawych informacji o obrazach. Przewodnicy potrafili umiejętnie przekazać wiedzę, dodatkowo możliwe było bardziej bezpośrednie poznanie wybranych dzieł. Dyskusja ze specjalistami sprawiła, że wizyta w muzeum na trwałe pozostanie w pamięci.

Więcej…

Strona 2 z 6