Przejdź do treści

OPS Włochy

  • Zwiększ rozmiar tekstu
  • Normalny rozmiar tekstu
  • Zmniejsz rozmiar tekstu

Obrazek przedstawia zdjęcie rodziny oraz numer telefonu i adres ośrodka

Wieczór Wigilijny dla Rodzin

zdjęcie z Wieczór wigilijny

W piątek, 15 grudnia 2017 r. Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy dzięki uprzejmości i zaangażowaniu Instytutu Lotnictwa Al. Krakowska 110/114 już po raz kolejny zorganizował Wieczór Wigilijny dla Rodzin.
Uroczystość miała charakter rodzinnej kolacji wigilijnej, którą poprowadziła Pani Iwona Adamiak - Dyrektor Ośrodka. W spotkaniu uczestniczył również Pan Andrzej Krupiński. Świąteczną oprawę zainicjował ksiądz Roberto Rinaldo, który wprowadził gości w uroczystą atmosferę.
Na spotkanie bardzo licznie przybyły rodziny z dziećmi zamieszkujące Dzielnicę Włochy.

Więcej…

Pomoc dla mieszkańców "Zielone wsparcie"

logo syrenki zieloneOd grudnia 2017 roku można składać wnioski o dofinansowanie zwiększonych kosztów ogrzewania w ramach Pilotażowego programu osłonowego "Zielone wsparcie".

Pomoc w formie zasiłku celowego z przeznaczeniem na dofinansowanie zwiększonych kosztów ogrzewania budynków/lokali mieszkalnych udzielana będzie osobom, które:

1) faktycznie zamieszkują w budynku/lokalu mieszkalnym na terenie m.st. Warszawa, w którym nastąpiła trwała zmiana systemu ogrzewania na podstawie jednego z poniższych warunków:
a) są właścicielem budynku/lokalu mieszkalnego,
b) są użytkownikiem budynku/lokalu mieszkalnego na podstawie umowy z właścicielem, a także bezpośrednio ponoszą koszty ogrzewania budynku/lokalu mieszkalnego,
c) są najemcą budynku/lokalu mieszkalnego;

Więcej…

Nasi Wolontariusze w Muzeum Narodowym

Dnia 21 października 2017 r. Wolontariusze, którzy na co dzień współpracują z Ośrodkiem Pomocy Społecznej mieli okazję zwiedzić wystawę w Muzeum Narodowym - "Arcydzieła Muzeum Narodowego w Warszawie". W towarzystwie edukatora oraz Wolontariuszy z Muzeum Narodowego mogli podziwiać najbogatszą i najbardziej różnorodną kolekcję sztuki w Polsce w zupełnie nowej aranżacji należącą do zbiorów Muzeum Narodowego w Warszawie. W trakcie zwiedzania wystawy, w której skład wchodzą takie słynne dzieła jak: Piękna Madonna z Wrocławia, monumentalny ołtarz z Pruszcza Gdańskiego, Madonna z Dzieciątkiem, świętym Janem Chrzcicielem i aniołem-Sandro Botticellego a także wielkie dzieło Jana Matejki Bitwa pod Grunwaldem można było dowiedzieć się wielu cennych i ciekawych informacji o obrazach. Przewodnicy potrafili umiejętnie przekazać wiedzę, dodatkowo możliwe było bardziej bezpośrednie poznanie wybranych dzieł. Dyskusja ze specjalistami sprawiła, że wizyta w muzeum na trwałe pozostanie w pamięci.

Więcej…

Informator Włochowskiego Miesiąca Seniora

Pierwsza strona informatora

 

Informator Włochowskiego Miesiąca Seniora - (PDF 4,6MB)

 


Europejski Wykład Otwarty "Od szkolenia do zatrudnienia EFS"

logo wykładu

 

 

Europejski Wykład Otwarty - "Od szkolenia do zatrudnienia - EFS" - (PDF 321KB)

Wycieczka podopiecznych Dziennych Domów Pomocy do Torunia

wycieczka do ToruniaW dniu 29.06.2017r. podopieczni  Dziennych Domów Pomocy przy ul. Potrzebnej 10 i ul. Robotniczej 15 wyjechali na jednodniową wycieczkę do Torunia.

Więcej…

Strona 2 z 6