Przejdź do treści

OPS Włochy

  • Zwiększ rozmiar tekstu
  • Normalny rozmiar tekstu
  • Zmniejsz rozmiar tekstu

Obrazek przedstawia zdjęcie rodziny oraz numer telefonu i adres ośrodka

SENIORZY Z DZIENNYCH DOMÓW POMOCY GRAJĄ W KRĘGLE W OSIR DZIELNICY WŁOCHY

Seniorzy na kręglachW ramach realizacji programu edukacyjnego pn. „Aktywnym być – to zdrowie i sprawność” Dzienne Domy Pomocy przy ul. Robotniczej 15 i ul. Potrzebnej 10  organizują dla swoich podopiecznych regularne wyjścia na kręgle do Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy przy ul. Gładkiej 18. Ta forma aktywizacji cieszy się wśród nich dużą popularnością. Program realizowany w ośrodkach wsparcia  obejmuje również wiele innych działań  mających na celu intelektualną, psychiczną i fizyczną aktywizację podopiecznych, służących zadbaniu o pomyślne starzenie się, utrzymanie dobrej jakości życia  pensjonariuszy poprzez propagowanie zdrowego starzenia się.

Więcej…

WYSTAWY DOROBKU ARTYSTYCZNEGO DZIENNYCH DOMÓW POMOCY WE WŁOCHOWSKICH PLACÓWKACH SŁUŻBY ZDROWIA

Praca plastycznaDzienne Domy Pomocy z siedzibami przy ul. Robotniczej 15 i ul. Potrzebnej 10 zorganizowały w Przychodniach Rejonowo-Specjalistycznych przy ul. Cegielnianej 8 i ul. Janiszowskiej 15 w Warszawie wystawy prac plastycznych wykonywanych w placówkach w ramach koła plastycznego.

Organizacja wystaw wraz z informacją w formie ulotek jest elementem podejmowanej przez tutejszy Ośrodek akcji informacyjnej  w celu propagowania wiedzy o możliwości pomocy  na rzecz włochowskich Seniorów. Mamy nadzieję dotrzeć z informacją do starszych mieszkańców Dzielnicy Włochy aby  pokazać istniejące formy wsparcia środowiskowego organizowane przez tutejszy OPS, mające na celu zaspokajanie potrzeb bytowych, kulturalnych, edukacyjnych  tej grupy osób.

W najbliższym czasie również w Przychodniach Rejonowo-Specjalistycznych przy ul. Szybowcowej 4 i ul. 1 Sierpnia 36A  zostaną zorganizowane podobne wystawy.

Zapraszamy do obejrzenia prac w Galerii

Opiekunka domowa Seniora

plakat Opiekunka z seniorem

 

 

Weź udział w bezpłatnym projekcie "OPIEKUNKA DOMOWA SENIORA" współfinansowanym z Europejskiego Funduszu Społecznego!

 

 

 

Więcej…

Bezpłatne badania dla Seniorów

 

 

Bezpłatne badania dla seniorów - (PDF 152KB)

Kiermasz odzieży

Zdjęcie z kiermaszuJuż po raz 5, dzięki owocnej współpracy pomiędzy Ośrodkiem Pomocy Społecznej Dzielnicy Włochy a Fundacją Praw Dziecka, na terenie Dzielnicy Włochy odbył się Kiermasz odzieży używanej i przedmiotów użytkowych „PODAJ DALEJ”. Mieszkańcy Naszej Dzielnicy chętnie wzięli udział w kiermaszu, mimo niesprzyjającej pogody i strug deszczu. Przedsięwzięcie cieszyło się dużym powodzeniem, z którego skorzystało około 100 osób. Kolejny kiermasz odbędzie się we wrześniu 2016 r.!

Więcej…

Program „Świat Internetu też dla mnie”

Pracownicy socjalni Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy we współpracy z Technikum Lotniczym Nr 9 im. Bohaterów Narwiku przy ul. Gładkiej 16 prowadzili działania na rzecz społeczności lokalnej.

W okresie od 23.10.2015r. do 30.05.2016r. realizowali projekt „Świat Internetu też dla mnie…” skierowany do grupy osób starszych zamieszkałych na terenie Dzielnicy Włochy.

Więcej…

Strona 4 z 6