Przejdź do treści

OPS Włochy

  • Zwiększ rozmiar tekstu
  • Normalny rozmiar tekstu
  • Zmniejsz rozmiar tekstu

Obrazek przedstawia zdjęcie rodziny oraz numer telefonu i adres ośrodka

„MIĘDZYPOKOLENIOWE SPOTKANIA Z BAJKĄ” - SPOTKANIE PODOPIECZNYCH DZIENNEGO DOMU POMOCY PRZY UL. ROBOTNICZNEJ 15 Z DZIEĆMI

wykonane prace plastyczneW dniu 29.04.2016 r. w Dziennym Domu Pomocy z siedzibą przy ul. Robotniczej 15 odbyło się spotkanie integracyjne w ramach rozpoczętego cyklu spotkań pn. „Międzypokoleniowe spotkania z bajką” z udziałem dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 87 im.7 Pułku Piechoty AK ,, Garłuch" przy ul. Malowniczej 31.

Spotkanie Seniorów z Dziennego Domu Pomocy z dziećmi miało charakter warsztatów  edukacyjnych pn. „Każdy ma talent” o charakterze bajkoterapii z elementami muzykoterapii, plastykoterapii, choreoterapii, którego celem było wzmacnianie poczucia własnej wartości oraz szeroko rozumiana  integracja międzypokoleniowa.

Zapraszamy do galerii

WARSZTATY PLASTYCZNE W DZIENNYM DOMU POMOCY PRZY UL. ROBOTNICZEJ 15.

zdjęcie pęzla do malowania

W dniu 26.04.2016 r. w Dziennym Domu Pomocy przy ul. Robotniczej 15 odbyły się warsztaty  plastyczne z udziałem dzieci ze Szkoły Podstawowej  Nr 87 im.7 Pułku Piechoty AK ,, Garłuch" przy ul. Malowniczej 31 zorganizowane w ramach cyklu „Łamiemy bariery międzypokoleniowe”.

Tym razem podczas warsztatów podopieczni DDP wraz z dziećmi wykonywali prace –laurki pełne kwiatów z przeznaczeniem dla Mam z okazji zbliżającego się Dnia Matki.

Więcej…

„MIĘDZYPOKOLENIOWE SPOTKANIA Z BAJKĄ” CZYLI SPOTKANIA PODOPIECZNYCH DZIENNYCH DOMÓW POMOCY Z DZIEĆMI

zdjęcie książki

W dniu 21.04.2016r. podopieczni Dziennego Domu Pomocy z siedzibą przy ul. Potrzebnej 10 odwiedzili dzieci z Przedszkola Nr 419 z ul. Ryżowej 17 w ramach rozpoczętego cyklu spotkań pn. „Międzypokoleniowe spotkania z bajką”.

Czwartkowe spotkanie rozpoczęło planowany cykl spotkań pensjonariuszy obu DDP dziećmi z włochowskich przedszkoli  i szkół w trakcie których będą przeprowadzane warsztaty edukacyjne o charakterze bajkoterapii z elementami muzykoterapii, plastykoterapii, choreoterapii.

Więcej…

KONCERTY ZESPOŁU „WIECZNIE MŁODZI” W DZIENNYM DOMU POMOCY PRZY UL. ROBOTNICZEJ 15.

zdjęcie zespołuW dniu 15 kwietnia 2016 r.  Dzienne Domy Pomocy gościły w jednej ze swoich siedzib tj. przy ul. Robotniczej 15 zespół wokalno- instrumentalny  „ Wiecznie Młodzi” z Płońska.

„ Wiecznie młodzi” to Stowarzyszenie utworzone na terenie Gminy Płońsk w 2010 roku.

Zespół w tym dniu zagrał dwa koncerty. Jeden przed południem „ Koncert muzyki cygańskiej”, drugi po południu „ Koncert muzyki biesiadnej”. Członkowie zespołu mogą się  poszczycić nie tylko wspaniałymi głosami, ale również piękną choreografią i strojami. Na uwagę w szczególności zasługują stroje do muzyki romskiej wykonywane osobiście przez członkinie zespołu.

Pierwsze, ale nie ostatnie spotkanie z zespołem „ Wiecznie młodzi” kierowanym przez Pana Zygmunta Malewicza należy uznać za wyjątkowo udane. Po kilku godzinach wspólnej zabawy wszyscy czuli się jak  dobrzy przyjaciele.

Zapraszamy do galerii

UDANY DEBIUT PENSJONARIUSZY DZIENNYCH DOMÓW POMOCY IV PRZEGLĄDZIE PIOSENKI POLSKIEJ „KOCHAM CIĘ OJCZYZNO”

zdjęcie zespołu na stronieW dniu 11 kwietnia podopieczni Dziennych Domów Pomocy przy ul. Robotniczej 15 i ul. Potrzebnej 10 jako zespół wokalny pn. „ŚPIEWAJĄCE MUMIE” wzięli udział w organizowanym przez Dom Kultury „Miś” wraz z Ośrodkiem Kultury „ Arsus” w Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy w IV PRZEGLĄDZIE PIOSENKI POLSKIEJ „KOCHAM CIĘ OJCZYZNO”.

Podopieczni DDP wystąpili podczas konkursu w kategorii muzycznej: zespoły wokalne do 20 osób.

Więcej…

WYSTAWA PRAC PLASTYCZNYCH PODOPIECZNYCH DZIENNYCH DOMÓW POMOCY OPS WŁOCHY W URZĘDZIE DZIELNICY WŁOCHY M.ST. WARSZAWY

zdjęcie stołu wielkanocnegoW dniu 6 kwietnia 2016 r. Dzienne Domy Pomocy z siedzibami przy ul. Robotniczej 15 i ul. Potrzebnej 10 zorganizowały w Urzędzie Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy przy Alei Krakowskiej 257 w Warszawie wystawę prac plastycznych wykonywanych w placówkach w ramach koła plastycznego.

Organizacja tejże wystawy wraz z informacją w formie ulotek jest elementem podejmowanej przez tutejszy Ośrodek akcji informacyjnej  w celu propagowania wiedzy o możliwości pomocy na rzecz włochowskich Seniorów. Mamy nadzieję dotrzeć z informacją do starszych mieszkańców Dzielnicy Włochy i pokazać istniejące formy wsparcia środowiskowego organizowane przez tutejszy OPS.

Więcej…

Strona 5 z 6