Przejdź do treści

OPS Włochy

  • Zwiększ rozmiar tekstu
  • Normalny rozmiar tekstu
  • Zmniejsz rozmiar tekstu

fundusze europejskie

flaga

Mazowsze

logo unia

Obrazek przedstawia zdjęcie rodziny oraz numer telefonu i adres ośrodka

"Mazowiecki program wsparcia osób z zaburzeniami psychicznymi i ich rodzin"

Email Drukuj PDF

ulotka projektuStowarzyszenie Na Całe Życie oraz Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy serdecznie zapraszają do współpracy w ramach zadania publicznego współfinansowanego ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego pn.: "Mazowiecki program wsparcia osób z zaburzeniami psychicznymi i ich rodzin".

Celem projektu jest poprawa jakości życia, poziomu funkcjonowania społecznego oraz integracji ze społecznością lokalną osób chorujących psychicznie i osób w kryzysie, zintensyfikowanie działań profilaktycznych w zakresie oparcia społecznego dla osób z zaburzeniami psychicznymi, zwiększenie dostępności i skuteczności dostępnych form wsparcia dla osób z zaburzeniami psychicznymi i osób w kryzysie oraz wyznaczanie kierunków działań dla podmiotów i instytucji zajmujących się pomocą i oparciem społecznym dla osób z zaburzeniami psychicznymi.

Więcej…

Zatrzymaj Przemoc

Email Drukuj PDF

plakat przemocSytuacja izolacji i przymusu pozostania w domu może  nasilać konflikty w rodzinie oraz zwiększać  zagrożenie i ryzyko występowania przemocy domowej. Obciążenie psychiczne spowodowane izolacją, zaburzeniem dotychczasowego rytmu życia , narastające napięcie i lęk często przeradza się w agresję wymierzoną w siebie lub innych.

Pamiętaj nie jesteś sama/sam.

Więcej…

Nie jesteś sam

Email Drukuj PDF

obrazek z godzinami przyjęć psychologa"Nie jesteś sam"

Przyzwyczajeni do pędu życia, do braku ograniczeń w przemieszczaniu się, do różnych aktywności poza domem, wyścigu po różne dobra, gdzie jest mało czasu na kontakt ze sobą i swoimi emocjami czy nawet potrzebami czy bliskimi nagle zostaliśmy zmuszeni do zatrzymania się. Musieliśmy zostać w  czterech  ścianach naszego domu, pokoju, z bliskimi lub sami. Sytuacja zmusza nas, do zmierzenia się z czymś nowym, niespotykanym i nieznanym. Wszystko to budzi różne emocje. Przymusowa izolacja wywołuje nie tylko emocje związane z trudną sytuacją, ale też emocje, które próbowaliśmy gdzieś chować, ignorować. Poprzedni stan rzeczywistości sprawiał, że można było o nich zapomnieć, było dużo możliwości, które w tym pomagały, poza domem. Zatrzymanie może generować niepokój, lęk, czy napięcie.

Więcej…

Strona 1 z 13