Przejdź do treści

OPS Włochy

  • Zwiększ rozmiar tekstu
  • Normalny rozmiar tekstu
  • Zmniejsz rozmiar tekstu

Obrazek przedstawia zdjęcie rodziny oraz numer telefonu i adres ośrodka

Wykłady z zakresu profilaktyki zdrowotnej i promocji zdrowia w Dziennych Domach Pomocy

zdjęcie z wykładówW ramach realizacji programu edukacyjnego "GRUNT TO ZDROWIE" w Dziennych Domach Pomocy przy ul. Robotniczej 15 i ul. Potrzebnej 10 odbyło się szereg wykładów i pogadanek z zakresu profilaktyki zdrowotnej mających na celu pogłębienie wiedzy na temat prowadzenia zdrowego stylu życia i zwiększenia umiejętności dbania o własne zdrowie. Wykłady i pogadanki  w głównej mierze realizowane były dzięki współpracy z Wydziałem Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. I  tak tematyka i częstotliwość wykładów wyglądała następująco:

 

13.03.2018 r.- wykład dr Małgorzaty Jałosińskiej z Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji z Katedry Techniki i Technologii Gastronomicznej SGGW nt. "Podstawowe zasady higieny w kuchni- zatrucia pokarmowe"

 

23.03.2018 r. -wykład psychologów p. Moniki Kowal i p. Pauliny Polek ( neurokognitywisty)  nt. "Emocje i ich znaczenie w życiu człowieka"

 

27.03.2018 r. -wykład psychologa z Działu Pomocy Specjalistycznej p. Marzeny Zarzyckiej nt. "Choroby neurodegeneracyjne"

 

28.03.2018 r. ? pogadanka  studentek SGGW z Koła Naukowego Dietetyków p. Julii Kamińskiej i p. Eweliny Drozińskiej nt. "Błonnik pokarmowy i jego rola w życiu człowieka"

 

06.04.2018 r. - pogadanka  studentek SGGW z Koła Naukowego Dietetyków p. Julii Kamińskiej i p. Klaudii Sikory nt. "Rola tłuszczu w życiu człowieka"

 

10.04.2018 r.- warsztaty udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej prowadzone przez ratownika medycznego p. Agnieszkę Ferenc

 

17.04.2018 r.- wykład psychologa z Działu Pomocy Specjalistycznej OPS p. Magdaleny Sobczuk nt. "Sposoby radzenia sobie ze stresem"

 

21.05.2018 r.- wykład mgr inż. Alicji Ponder z Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW nt. "Żywienie osób aktywnych fizycznie"

 

25.05.2018 r. -pogadanka  studentek SGGW z Koła Naukowego Dietetyków p. Marii Janowskiej,  p. Magdaleny Ziółek i P. Katarzyny Sobierajskiej nt. "Rola antyoksydantów w diecie i prewencji nowotworów"

 

29.05.2018 r. ? wykład okulistki  dr Doroty Łanowskiej nt. "Starzenie się narządu wzroku"

 

04.06.2018 r.- wykład studentek SGGW z Koła Naukowego Dietetyków p. Marii Janowskiej oraz p. Julii Marchlewskiej nt. "Choroby układu krążenia"

 

20.06.2018 r.- wykład  dr hab. Renaty Kaźmierczak z Wydziału Nauk o Żywieniu i Konsumpcji SGGW nt. "Przyprawy ziołowe -  źródło składników prozdrowotnych i ich właściwości"

 

22.06.2018 r.- wykład psychologa, pracownika Działu Pomocy Specjalistycznej OPS p. Doroty Bolkowskiej na temat "Mechanizmy powstawania uzależnień"

 

04.07.2018 r.- pogadanka pedagoga, działacza społecznego, wieloletniego współpracownika PCK p. Elżbiety Mazurkiewicz na temat ,,Siła dobrego humoru najlepszą receptą na nasze zdrowie?.

 

19.07.2018 r. - wykład dr inż. Joanny Rachtan-Janickiej z Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW nt. "Dietoterapia zaparć"