Przejdź do treści

OPS Włochy

  • Zwiększ rozmiar tekstu
  • Normalny rozmiar tekstu
  • Zmniejsz rozmiar tekstu

fundusze europejskie

flaga

Mazowsze

logo unia

Obrazek przedstawia zdjęcie rodziny oraz numer telefonu i adres ośrodka

Kiermasz odzieży używanej i przedmiotów użytkowych "PODAJ DALEJ"

KiermaszJuż po raz 9, dzięki owocnej współpracy pomiędzy Ośrodkiem Pomocy Społecznej Dzielnicy Włochy a Fundacją Praw Dziecka, na terenie Dzielnicy Włochy odbył się Kiermasz odzieży używanej i przedmiotów użytkowych "PODAJ DALEJ". Mieszkańcy Naszej Dzielnicy chętnie wzięli udział w kiermaszu, uczestniczyło w nim 46 osób, największym zainteresowaniem cieszyła się odzież sezonowa tj. wiosenno-letnia i dziecięca oraz zabawki. Kolejny kiermasz odbędzie się we wrześniu 2018r.

Więcej…

Ochotnicy Warszawscy chcą się rozwijać!

Zdjęcie osob na trawie

Dzięki Programowi "Pomagam-Zyskuję" warszawscy wolontariusze mogli bezpłatnie skorzystać ze szkoleń w bardzo różnorodnych tematach - od kursu kierownika wypoczynku, poprzez warsztaty antydyskryminacyjne aż po wystąpienia publiczne. Okazało się, że Ochotnicy Warszawscy chcą podnosić swoje kompetencje.

Czego uczyli się wolontariusze?

Na warsztatach nauczyłam się bardziej świadomego podejścia do komunikacji, nie tylko w pracy ale i życiu codziennym. Mam większą świadomość tego, jak dotychczas podchodziłam do tych spraw - tak swoje wrażenia po szkoleniu z komunikacji interpersonalnej opisała jedna z uczestniczek.

Więcej…

Wsparcie osób z zaburzeniami psychicznymi

Plakat osób  zaburzeniami psychicznymiZmiana sposobu postrzegania osób dotkniętych kryzysem psychicznym na Mazowszu


Link do materiału: https://youtu.be/8fis_fUMtwk

Plakat do pobrania - (PDF 294KB)

Informator do pobrania - (PDF 2.4MB)

Dzień Wolontariusza - warsztaty kulinarne dla dorosłych w Villi Intrata

Zastawiony stółW związku ze zbliżającym się Międzynarodowym Dniem Wolontariusza Ośrodek Pomocy Społecznej postanowił uhonorować swoich Wolontariuszy, którzy potrafią czerpać satysfakcję z bezinteresownego niesienia pomocy innym ludziom.

W dniu 22 listopada 2017 r. odbyło się wydarzenie, podczas którego nasi Wolontariusze mogli mile spędzić wspólnie czas jak również skosztować pysznych potraw kuchni staropolskiej. Można było też czegoś się dowiedzieć i nauczyć, gdyż mieszcząca się w Wilanowie restauracja Villa Intrata organizuje warsztaty kulinarne dla dorosłych, a to właśnie tam Ośrodek postanowił zaoferować atrakcję swoim Wolontariuszom.

Jeden z naszych Wolontariuszy tak opisał to wydarzenie:

 

Więcej…

Wieczór Wigilijny dla Rodzin

zdjęcie z Wieczór wigilijny

W piątek, 15 grudnia 2017 r. Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy dzięki uprzejmości i zaangażowaniu Instytutu Lotnictwa Al. Krakowska 110/114 już po raz kolejny zorganizował Wieczór Wigilijny dla Rodzin.
Uroczystość miała charakter rodzinnej kolacji wigilijnej, którą poprowadziła Pani Iwona Adamiak - Dyrektor Ośrodka. W spotkaniu uczestniczył również Pan Andrzej Krupiński. Świąteczną oprawę zainicjował ksiądz Roberto Rinaldo, który wprowadził gości w uroczystą atmosferę.
Na spotkanie bardzo licznie przybyły rodziny z dziećmi zamieszkujące Dzielnicę Włochy.

Więcej…

Strona 2 z 6