Przejdź do treści

OPS Włochy

  • Zwiększ rozmiar tekstu
  • Normalny rozmiar tekstu
  • Zmniejsz rozmiar tekstu

fundusze europejskie

flaga

Mazowsze

logo unia

Obrazek przedstawia zdjęcie rodziny oraz numer telefonu i adres ośrodka

Obchody 74 Rocznicy Powstania Warszawskiego w Dziennych Domach Pomocy.

zdjęcie z obchodówW ramach obchodów 74 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego w dniu 01.08.2018 r. w Dziennych Domach Pomocy Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Włochy odbyły się spotkania słowno-muzyczne oparte na tekstach i muzyce upamiętniającej Powstanie Warszawskie pn. "Jesteśmy, jeśli pamiętasz" w DDP przy ul. Potrzebnej 10 i pn. "Godzina W" w DDP przy ul. Robotniczej 15.

Więcej…

Wykłady z zakresu profilaktyki zdrowotnej i promocji zdrowia w Dziennych Domach Pomocy

zdjęcie z wykładówW ramach realizacji programu edukacyjnego "GRUNT TO ZDROWIE" w Dziennych Domach Pomocy przy ul. Robotniczej 15 i ul. Potrzebnej 10 odbyło się szereg wykładów i pogadanek z zakresu profilaktyki zdrowotnej mających na celu pogłębienie wiedzy na temat prowadzenia zdrowego stylu życia i zwiększenia umiejętności dbania o własne zdrowie. Wykłady i pogadanki  w głównej mierze realizowane były dzięki współpracy z Wydziałem Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. I  tak tematyka i częstotliwość wykładów wyglądała następująco:

 

Więcej…

Warsztaty samoobrony dla seniorów w Dziennym Domu Pomocy przy ul. Robotniczej 15

zdjęcie z samoobronyW ramach realizacji świadczeń edukacyjnych  w dniu 25.07.2018 r. w Dziennym Domu Pomocy przy ul. Robotniczej 15 odbyły się warsztaty pn. "Samoobrona dla Seniorów"  prowadzone przez ratownika medycznego, instruktora Krav Magii i innych sztuk walki p. Agnieszkę Ferenc i p. Waldemara Młynarczyka instruktora Krav Magii i innych sztuk walki.

Więcej…

Warsztaty historyczne realizowane przez Muzeum Historii Polski w Dziennym Domu Pomocy przy ul. Robotniczej 15

zdjęcie z warszatówW dniu 18.07.2018 r. ramach realizacji programu edukacyjnego  "A to Polska właśnie"  w Dziennym Domu Pomocy przy ul. Robotniczej 15 odbyły się warsztaty historyczne nt "Tadeusz Kościuszko" zrealizowane  przez  Muzeum Historii Polski w Warszawie  podopiecznych tego Dziennego Domu Pomocy. Warsztaty zostały zorganizowane w ramach realizacji zadania regulaminowego DDP- świadczenia edukacyjne, świadczenia kulturalne.

Więcej…

Dni Dziecka 2018 w Dziennych Domach Pomocy

Zdjęcie stołuW dniach  06,07,13,14 czerwca  2018 r. w Dziennych  Domy Pomocy, w ramach realizowanego programu "Łamiemy bariery międzypokoleniowe" odbyły się imprezy z okazji Dnia Dziecka. Główną atrakcją spotkań  była inscenizacja  przedstawienia  pt. "Bajka o rybaku i złotej rybce" w wykonaniu podopiecznych placówek. Scenografia i część kostiumów do bajki została wykonana przez pensjonariuszy  w ramach terapii zajęciowej, jak również  upominki dla dzieci w postaci rybek- breloczków oraz rybek z magnesem na lodówkę. Dopełnieniem spotkania były wspólne zabawy i poczęstunek w postaci słodyczy, owoców  i soków.

Więcej…

Dni Otwarte w Dziennych Domach Pomocy

zdjecie z imprezyW  dniach 12.05.2018 r. i 26.05.2018 r. w godzinach 11.00-14.00.  w Dziennych Domach Pomocy działających przy Ośrodku Pomocy Społecznej Dzielnicy Włochy m.st Warszawy odbyły się Dni  Otwarte na które zaproszono osoby starsze, niepełnosprawne mieszkające w Dzielnicy Włochy.

Więcej…

Strona 3 z 8