Przejdź do treści

OPS Włochy

  • Zwiększ rozmiar tekstu
  • Normalny rozmiar tekstu
  • Zmniejsz rozmiar tekstu

fundusze europejskie

flaga

Mazowsze

logo unia

Obrazek przedstawia zdjęcie rodziny oraz numer telefonu i adres ośrodka

Wycieczka podopiecznych Dziennych Domów Pomocy do Torunia

wycieczka do ToruniaW dniu 29.06.2017r. podopieczni  Dziennych Domów Pomocy przy ul. Potrzebnej 10 i ul. Robotniczej 15 wyjechali na jednodniową wycieczkę do Torunia.

Więcej…

DZIEŃ DZIECKA W DZIENNYCH DOMACH POMOCY 06-09 CZERWCA 2017 R.

Dzień Dziecka w DDP 2017W dniach od 6 - 9 czerwca  2017r. w Dziennych  Domy Pomocy, w ramach realizowanego programu ?Łamiemy bariery międzypokoleniowe? odbyły się imprezy z okazji Dnia Dziecka. Główną atrakcją spotkań  była inscenizacja  przedstawienia  pt. ?Brzydkie kaczątko? w wykonaniu podopiecznych placówek. Scenografia i część kostiumów do bajki została wykonana przez pensjonariuszy  w ramach terapii zajęciowej, jak również  upominki dla dzieci w postaci zakładek do książek z sentencją z wystawianej baśni. Dopełnieniem spotkania były wspólne zabawy i zdrowy poczęstunek w postaci owoców  i soków.

Więcej…

Dzień Dziecka i Rodzica

Baner Dzień dziecka

Dzień Dziecka i Rodzica - Park im. Marka Kotańskiego zamienił się w Królestwo Króla Maciusia!

Więcej…

Świat Internetu też dla mnie - przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu seniorów

zdjęcie z zajęćPo raz kolejny Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Włochy m. st. Warszawy podjął współpracę z Technikum Nr 9 Lotniczym im Bohaterów Narwiku - tym razem przy realizacji projektu skierowanego  nie tylko do seniorów, ale też do osób niepełnosprawnych. W miesiącu marcu i kwietniu br. w ramach projektu ?Świat Internetu też dla mnie ? przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu seniorów i osób niepełnosprawnych? na terenie Zespołu Szkół im. Bohaterów Narwiku odbyły się  spotkania, w ramach których młodzież podzieliła się wiedzą na temat obsługi laptopa i korzyści płynących z dostępu do Internetu.

Więcej…

Ruch i dieta to podstawa

zdjecie Ruch i dieta to podstawaPod takim hasłem w Dziennym Domu Pomocy przy ul. Potrzebnej 10 w marcu i kwietniu br. realizowany był projekt promujący zdrowy i aktywny styl życia wśród osób po 60 roku życia.

W ramach projektu odbył się cykl sześciu spotkań  ze specjalistami m.in. z lekarzem geriatrą, pielęgniarką ,dietetykami, fizjoterapeutami,  w trakcie  których prowadzone były wykłady na temat m.in. zdrowego odżywiania, znaczenia aktywności fizycznej w starszym wieku, roli diety wybranych jednostkach chorobowych. Odbyły się także warsztaty ruchowe prowadzone przez fizjoterapeutów z firmy FizjoDuet, którzy pokazali seniorom jak prawidłowo ćwiczyć. Projektu zakończył się warsztatami kulinarnymi, w czasie których seniorzy przygotowali posiłki zgodnie ze zdobytą w trakcie projektu wiedzą  i  z opracowanym wspólnie z dietetykiem jadłospisem.

Więcej…

Strona 4 z 8