Przejdź do treści

OPS Włochy

  • Zwiększ rozmiar tekstu
  • Normalny rozmiar tekstu
  • Zmniejsz rozmiar tekstu

fundusze europejskie

flaga

Mazowsze

logo unia

Obrazek przedstawia zdjęcie rodziny oraz numer telefonu i adres ośrodka

Program „Świat Internetu też dla mnie”

Pracownicy socjalni Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy we współpracy z Technikum Lotniczym Nr 9 im. Bohaterów Narwiku przy ul. Gładkiej 16 prowadzili działania na rzecz społeczności lokalnej.

W okresie od 23.10.2015r. do 30.05.2016r. realizowali projekt „Świat Internetu też dla mnie…” skierowany do grupy osób starszych zamieszkałych na terenie Dzielnicy Włochy.

Więcej…

Projekt "Zaloguj i pomagaj- Warszawa dla seniora"

logo zaloguj i pomagaj

Informacja prasowa

O projekcie „Zaloguj i pomagaj – Warszawa dla seniora”

Projekt „Zaloguj i pomagaj – Warszawa dla seniora” to warszawska inicjatywa finansowana ze środków m. st. Warszawy i realizowana przez Stowarzyszenie Q Rozwojowi, która  ma na celu stworzenie społeczności wolontariuszy pomagających warszawskim seniorom.

Więcej…

WYKŁADY I WARSZTATY PSYCHOLOGICZNE PN. „PIĘKNY UMYSŁ NIE ZNA WIEKU” W DZIENNYCH DOMACH POMOCY.

zdjęcie z imprezyW dniu 10.06.2016 r. w Dziennym Domu  Pomocy  przy ul. Potrzebnej 10 oraz przy ul. Robotniczej 15 odbyły się spotkania o charakterze warsztatów psychologicznych połączonych z wykładami na temat roli aktywizacji intelektualnej i psychicznej człowieka  pn. „ Piękny umysł nie zna wieku” przeprowadzone przez psychologów: p. Monikę Kowal i p. Paulinę Polek, która specjalizuje się w neurokognitywistyce. W tym miejscu  należy wspomnieć, że p. P. Polek jest współautorką książki „Piękny umysł nie zna wieku. Łamigłówki dla seniorów i nie tylko” i współpracuje z największymi medycznymi placówkami w Polsce oraz organizacjami działającymi na rzecz seniorów,  prowadzi treningi usprawniające funkcje poznawcze oraz terapie osób z chorobami neurologicznymi, w tym chorobami neurodegeneracyjnymi np. chorobą Alzheimera.

Więcej…

DZIEŃ DZIECKA W DZIENNYCH DOMACH POMOCY 08-09 CZERWCA 2016 R.

Zdjęcie Dnia Dziecka w DDP 2016

W dniach 08 i 09 czerwca 2016 r. w Dziennych Domach Pomocy odbyły się  imprezy z okazji Dnia Dziecka w ramach realizowanego programu „Łamiemy bariery międzypokoleniowe”. Organizowane spotkania integracyjne miały w programie m. in. przygotowaną  przez pensjonariuszy  inscenizację utworu  „Jaś i Małgosia inaczej” ze scenografią i niektórymi kostiumami wykonanymi podczas terapii zajęciowej prowadzonej w placówkach.

Więcej…

Dzień Dziecka 2016

Zdjęcie z Dnia Dziecka 2016

 

Dzień Dziecka 2016r. - (PDF 1.0MB)

SPOTKANIA Z PODRÓŻNIKIEM Z TOWARZYSTWA PODRÓŻNICZEGO „GLOBTROTERZY” - PANEM MICHAŁEM SYNOWCEM W DZIENNYCH DOMACH POMOCY

podroznikW dniach 25 i 30 maja 2016 r. w ramach realizacji programu edukacyjnego ”Podróże małe i duże”  w Dziennych Domach Pomocy przy ul. Robotniczej 15 oraz   ul. Potrzebnej 10 odbyły się spotkania z liderem Stowarzyszenia Towarzystwa Podróżniczego „Globtroterzy”  Panem Michałem Synowcem będącym jednym z najbardziej doświadczonych w Polsce podróżników i organizatorów specjalistycznych wypraw zorganizowanych.

Dzięki barwnym opowieściom i przepięknym zdjęciom Pana Michała Synowca podopieczni Dziennych Domów Pomocy „odwiedzili” Maroko, Mauretanię, Mali, Gwineę, Liberię, Wybrzeże Kości Słoniowej oraz Ghanę.

Kolejne „wyprawy” z Panem Michałem Synowcem w Dziennych Domach Pomocy  zaplanowano już na  jesień. Tym razem będzie to „ podróż” do Australii.

Zapraszamy do galerii

Strona 6 z 8